Naukowcy UMB uhonorowani przez ministra zdrowia

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2020 18:04

Minister zdrowia Łukasz Szumowski uhonorował w środę (15 stycznia) wyróżniające się osoby z naukowego środowiska medycznego z całej Polski (ponad 30 osób). W gronie nagrodzonych znaleźli się także przedstawiciele społeczności akademickiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Nagrody ministra zdrowia dla pracowników UMB. Fot. MZ

Wśród pracowników UMB znaleźli się: prof. dr hab. Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki i rozwoju - za znaczące osiągnięcia w działalności dydaktycznej; prof. dr hab. Jerzy Pałka, kierownik Zakładu Chemii Leków - za całokształt dorobku; prof. dr hab. Sławomir Terlikowski, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu - za działalność organizacyjną; prof. dr hab. Marek Wojtukiewicz - za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej.

Nagrodami uhonorowani zostali także: dr hab. Monika Zbucka-Krętowska z Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UMB - za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej i dr n. med. Dominik Maślach, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego - za znaczące osiągnięcia w działalności wdrożeniowej.

Podczas uroczystości minister Łukasz Szumowski docenił także rektora UMB, prof. dr hab. Adama Krętowskiego, oraz środowisko akademickie UMB dyplomem uznania za „Działania na rzecz podniesienia międzynarodowego znaczenia uczelni i przystąpienie do programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza 2019” . UMB w tym konkursie zdobyło wyróżnienie, a komisji konkursowa zasugerowała, by rząd wsparł finansowo zaprezentowane pomysły badawcze.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum