Najbardziej oblegana stomatologia, najmniej - pielęgniarstwo

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2009 19:52

Uniwersytety medyczne prześcigają się w ofertach. Uruchamiają nowe kierunki studiów. A oblegane najbardziej i tak są stomatologia, dietetyka oraz fizykoterapia. Najłatwiej można dostać się na pielęgniarstwo.

Najbardziej oblegana stomatologia, najmniej - pielęgniarstwo
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - największa tego typu uczelnia we wschodniej Polsce, w tym roku uruchomił nowy kierunek – kosmetologię, czyli działem dermatologii zajmującym się leczeniem i pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci. W przyszłym roku uruchomi zaś dietetykę, którą ostatnio coraz częściej tworzą medyczne uczelnie.

Uniwersytet najwięcej miejsc ma na najbardziej obleganym wydziale lekarskim i zdecydowanie mniej obleganym pielęgniarstwie.

Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym szczególnym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarsko-dentystyczny, gdzie kilkunastu chętnych zwykle jest na jedno miejsce; dietetyka, na której o każde miejsce walczy średnio 9-10 osób, farmacja (9,4), kierunek lekarski (7,6) oraz fizykoterapia. Najłatwiej, podobnie jak w Lublinie dostać się na pielęgniarstwo, elektroradiologię i zdrowie publiczne.

Od kilku lat uczelnia przyjmuje kandydatów na studia otwarte dla kandydatów z całego świata. Zajęcia odbywają się w ramach oddziału English Division, obejmują już wszystkie lata studiów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze