"Na miejscu wypadku często jest chaos". CMKP uruchamia kurs otwarty z pierwszej pomocy

Autor: oprac. JKB • Źródło: CMKP, Rynek Zdrowia20 kwietnia 2022 09:00

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego uruchomiło szkolenie otwarte z zakresu pierwszej pomocy dla wszystkich zainteresowanych. Zostało zrealizowane na platformie e-learningowej.

"Na miejscu wypadku często jest chaos". CMKP uruchamia kurs otwarty z pierwszej pomocy
Szkolenie z pierwszej pomocy dostępne w formie wideo-wykładów. Fot. AdobeStock
  • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego informuje o uruchomieniu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy
  • Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich chętnych, a zajęcia są w formie e-learningowej
  • Jak podano, celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom podstawowych czynności, które są konieczne podczas przypadków zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów

Szkolenie z pierwszej pomocy

Lawinę komentarzy uruchomił na Twitterze Jacek, ratownik medyczny swoim wpisem na temat kursów pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Skutkiem tego są zachowania omijania ofiar wypadku bez zatrzymania, niewłaściwe określanie priorytetów podczas działania pp, jeśli już zostanie podjęte, częsty chaos na miejscu zdarzenia, brak umiejętności opisania dokładnie, gdzie zdarzenie ma miejsce, jeśli nie ma ono adresu - napisał Jacek.

W wątku podpowiada, jak prawidłowo udzielić pomocy, a internauci dzielą się swoimi doświadczeniami i sugestiami co zrobić, aby poprawić sytuację. Pojawia się tez porpozycja internetowego kursu.

Tymczasem, jak poinformowało Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, zostało uruchomione szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Nosi ono tytuł "Pierwsza pomoc z elementami postępowania na wypadek różnego rodzaju zagrożeń".

Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych. Celem szkolenia – jak podaje CMKP – jest zapoznanie uczestników z podstawowymi czynnościami, które należy przeprowadzić, by pomóc poszkodowanym w przypadkach zagrażających zdrowiu i życiu.

Szkolenie realizowane w formie e-learningowej obejmuje 16 godzin wykładów. Wideo-wykłady udostępnione są TU.

Kurs języka polskiego dla medyków z Ukrainy

Przypomnijmy: Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego jest odpowiedzialne za uruchomienie bezpłatnych, intensywnych kursów podstawy medycznego języka polskiego. Kursy przeznaczone są dla:

  • Lekarzy/lekarzy dentystów,
  • Ratowników medycznych,
  • Pielęgniarek i położnych.

Zajęcia online odbywają się w grupach 15-osobowych. Kurs obejmuje łącznie 45 godzin lekcyjnych, a w ramach kursu uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Kurs zakończy test postępu i certyfikat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum