NRL: zawodzi elektroniczna forma składania wniosków ws. prowadzenia szkoleń

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 22 września 2017 19:01

W środowisku lekarskim narasta niepokój związany z trudnościami w uzyskaniu przez podmioty lecznicze akredytacji do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego. Ich źródłem jest wprowadzenie elektronicznej formy składania wniosków o akredytację - ocenia prezes NRL.

W piśmie do MZ opublikowanym 22 września prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się o podjęcie pilnych działań w celu umożliwienia złożenia wniosku wszystkim podmiotom szkolącym, które chcą akredytować dodatkowe miejsca specjalizacyjne, tak aby możliwe było wykorzystanie tych miejsc już w postępowaniu kwalifikacyjnym rozpoczynającym się jesienią bieżącego roku.

Docierające do samorządu lekarskiego sygnały mówią, że mimo wielu dni pracy nad wnioskiem i zaangażowania informatyków, niektórym szpitalom nadal nie udało się złożyć wniosku za pośrednictwem systemu SMK. Sytuacja ta może doprowadzić do tego, że podmioty, które dysponują miejscami szkoleniowymi, nie będą mogły ich na czas uruchomić. Pozostaje zadać pytanie: czy kraj, w którym dramatycznie brakuje lekarzy specjalistów, stać na takie marnowanie miejsc szkoleniowych?

Czytaj: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum