NRL o sytuacji Polaków studiujących medycynę na Ukrainie

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2014 12:19

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w piśmie do premiera Donalda Tuska odniósł się do narastającego stanu zagrożenia, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo polskich obywateli na Ukrainie, w tym studentów medycyny.

Samorząd lekarski apeluje o podjęcie przez polski rząd decyzji, które w sytuacji realnego zagrożenia umożliwią polskim studentom medycyny powrót do ojczyzny i kontynuację studiów w kraju.

Jak zwraca uwagę Maciej Hamankiewicz, w tym celu niezbędne jest zwiększenie limitów przyjęć na uczelniach medycznych. Studiujący medycynę na Ukrainie sami ponoszą koszty swojego kształcenia. Ponieważ są one wyższe w polskich uniwersytetach medycznych niż w uczelniach ukraińskich, konieczne staje się także urealnienie systemu stypendiów i innej pomocy finansowej.

Prezes NRL wyraził nadzieję, że apel o zapewnienie bezpieczeństwa przyszłym, polskim lekarzom, którzy kształcą się na Ukrainie, zostanie wysłuchany, a polski rząd uczyni wszystko, aby mogli bezpiecznie kontynuować naukę.

Więcej:  www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum