×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NRL dziękuje RPO za interwencję ws. dostępu do pytań egzaminacyjnych

Autor: NIL/Rynek Zdrowia08 listopada 2013 14:30

Prezes NRL podziękował prof. Irenie Lipowicz, Rzecznikowi Praw Obywatelskich, za podjęcie działań zmierzających do umożliwienia lekarzom i lekarzom dentystom dostępu do pytań z Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego.

NRL dziękuje RPO za interwencję ws. dostępu do pytań egzaminacyjnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samorząd zawodowy lekarzy zwrócił się o interwencję do RPO 30 sierpnia, ponieważ - jak napisano w piątek (8 listopada) na stronie internetowej NIL - ”problem ograniczania lekarzom dostępu do pytań egzaminacyjnych pokazuje brak poszanowania dla zasady jawności informacji publicznych, a ponadto stanowi jaskrawy przykład niczym nieuzasadnionego utrudniania przez władze publiczne podnoszenia kwalifikacji zawodowych lekarzy”.

Prof. Lipowicz wystąpiła do ministra zdrowia z pismem, w którym podzieliła pogląd samorządu lekarskiego, iż ”ograniczenia w dostępie do pytań egzaminacyjnych nie da się uzasadnić na gruncie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ani pogodzić z zawartymi w niej normami”.

Czytaj też. Chcą ujawnienia zadań egzaminacyjnych, ale ministerstwo odmawia

”Liczę na determinację Rzecznika Praw Obywatelskich w dążeniu do doprowadzenia przepisów regulujących tę materię do stanu zgodnego z Konstytucją” - podkreślił prezes Maciej Hamankiewicz w piśmie wystosowanym w imieniu NRL do Ireny Lipowicz.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum