NRL apeluje do lekarzy o rozwagę ws. studiów i szkoleń z zakresu homeopatii

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2014 20:41

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło w piątek (11 kwietnia) apel do lekarzy i lekarzy dentystów o rozwagę w korzystaniu ze szkoleń z zakresu metod postępowania o niepotwierdzonej naukowo skuteczności, w tym m.in. homeopatii.

Jak zwraca uwagę NRL, produkty homeopatyczne są dopuszczone do obrotu na terenie kraju, a niektóre spośród nich dostępne są wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej, nie zmienia to jednak faktu, iż brakuje naukowych dowodów potwierdzających skuteczność tych środków. Leczenie produktami homeopatycznymi nie znajduje oparcia w dowodach naukowych potwierdzających ich skuteczność terapeutyczną.

Jak czytamy w apelu Prezydium NRL, zgodnie z treścią ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, lekarze i lekarze dentyści mają obowiązek wykonywać zawód zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej. A skoro tak, przydatność studiów podyplomowych, kursów i innych form kształcenia w zakresie metod postępowania niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną w praktyce lekarskiej i dentystycznej jest zerowa.

Więcej:  www.nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum