NIL: platforma internetowa - pomoc w praktyce lekarzy POZ

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2019 20:15

W związku z realizacją projektu unijnego przez Naczelną Izbę Lekarską i Partnerów, w ramach którego powstała platforma internetowa wytyczne.org, NIL zaprasza do zapoznania się z dokumentami, które stanowią adaptację opublikowanych wytycznych dotyczących wybranych problemów klinicznych.

NIL: platforma internetowa - pomoc w praktyce lekarzy POZ
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Adaptację przeprowadziło pięć zespołów złożonych z polskich ekspertów klinicznych, lekarzy specjalistów z zakresu medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych oraz dziedzin właściwych dla tematów wytycznych, reprezentantów pacjentów i specjalistów ds. metodologów Evidence-based medicine (EBM) czuwających nad technicznymi aspektami procesu adaptacji.

Wspomniana platforma internetowa powstała z myślą o lekarzach i pozostałych zawodach medycznych, reprezentantach pacjentów, środowisku naukowym oraz osobach i organizacjach zaangażowanych w tworzenie, ocenę i wdrażanie wytycznych.

Promuje i umożliwia ona nawiązywanie współpracy interdyscyplinarnej naukowców, lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia. Platforma jest przeznaczona do publikowania wytycznych i materiałów dla pacjentów z każdej z dziedzin medycyny. Jak zaznacza NIL, zasoby bazy powiększane będą z udziałem i zaangażowaniem towarzystw lekarskich oraz innych organizacji zajmujących się tworzeniem wytycznych zgodnie z zasadami EBM.

Czytaj: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum