NFZ zaprasza na szkolenia dot. map zdrowotnych w kardiologii i onkologii

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2015 11:57

Na stronie NFZ opublikowano zaproszenie do zgłoszeń na szkolenia dotyczące szacowania i mapowania potrzeb zdrowotnych organizowane przez Ministerstwo Zdrowia.

NFZ zaprasza na szkolenia dot. map zdrowotnych w kardiologii i onkologii
Narzędzia wypracowane w ramach projektu będą wspierały decyzje zarządcze dotyczące grup chorób kardiologicznych i onkologicznych, Fot. Fotolia

Jak informuje Departament Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia, dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego i Ministerstwa Zdrowia realizuje nowatorski projekt pt. „Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez wsparcie procesu tworzenia regionalnych map potrzeb zdrowotnych jako narzędzia usprawniającego procesy zarządcze w systemie ochrony zdrowia - szkolenia z zakresu szacowania potrzeb zdrowotnych”.

Narzędzia wypracowane w ramach projektu będą wspierały decyzje zarządcze dotyczące grup chorób kardiologicznych i onkologicznych. Organizowane szkolenia mają na celu zapewnienie unikalnej możliwości aktywnego uczestnictwa w konsultacjach modelowego podejścia do tworzenia map potrzeb zdrowotnych w Polsce.

Podczas szkoleń zaprezentowane będą nie tylko wyniki analiz, ale również zostanie stworzone pole do wymiany opinii eksperckich w zakresie zastosowania modeli prognostycznych. Szkolenia podzielone zostały na dwa zakresy tematyczne: onkologiczny i kardiologiczny, będą prowadzone przez ekspertów z zakresu ochrony zdrowia i modelowania stochastycznego.

Szkolenia są przeznaczone dla przedstawicieli kadry zarządzającej szpitali i dysponentów środków w ochronie zdrowia wszystkich województw (poza województwem mazowieckim, dla którego prowadzone były warsztaty).

Jak już pisaliśmy, trwające w Ministerstwie Zdrowia prace nad pierwszymi mapami potrzeb zdrowotnych - dotyczącymi chorób kardiologicznych i onkologicznych - są już na finiszu. Te pierwsze doświadczenia mają pomóc przy tworzeniu map regionalnych.

Więcej o zaawansowaniu tworzenia map - Mapy potrzeb zdrowotnych: resort apeluje do szpitali o rzetelne informacje

Więcej o szkoleniu: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum