Muzeum Historii Medycyny WUM wyprodukowało animację o anatomii. Zobacz film

Autor: JW, WUM/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2021 14:32

"Kamienie milowe w dziejach anatomii" to najnowsza produkcja Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Animacja stanowi preludium do cyklu krótkich edukacyjnych produkcji prezentujących dzieje medycyny i farmacji w różnych kontekstach.

Muzeum Historii Medycyny WUM wyprodukowało animację o anatomii. Zobacz film
"Kamienie milowe w dziejach anatomii" to najnowsza produkcja Muzeum WUM; FOT. Screen PTWP

"Anatomia od czasów starożytnych stanowi jedną z najważniejszych dyscyplin nauk medycznych. Ciało ludzkie było, jest i będzie bowiem w centrum wszystkich poszukiwań naukowych" - mówi na początku animacji lektor.

Twórcom filmu przyświecało przekazanie w atrakcyjny i przystępny sposób wiedzy o historii anatomii od starożytności po czasy współczesne. Bohaterowie to Hipokrates, Galen czy Wesaliusz.

W produkcji dowiadujemy się ponadto, jak anatomia ciała ludzkiego inspirowała wielkich twórców. W kadrach pojawia się Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rembrandt. Film pokazuje też, gdzie w Europie obejrzeć można najstarsze i najpiękniejsze teatry anatomiczne.

W produkcji wspomniano o zlokalizowanej w Collegium Anatomicum Auli im. Ludwika Paszkiewicza, której architektura odwołuje się do historycznych wnętrz o profilu anatomicznym.Film jest już w internecie, a wkrótce będzie wyświetlany gościom uczelnianego muzeum w powstającej obecnie w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym sali poświęconej dziejom anatomii prawidłowej, patologicznej i medycyny sądowej.

Animacja powstała w ramach realizacji projektu „Poznaj tajemnice ciała ludzkiego w teatrze anatomicznym XXI wieku”, który dofinansowany został z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze