Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym: zespół z Kielc najlepszy

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2019 09:16

W Bielsku-Białej zakończyły się XIV Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Zwyciężył zespół ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym: zespół z Kielc najlepszy
Fot. MZ

Nagrody zwycięskim załogom wręczyła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek - Żelazko. Organizatorem było Bielskie Pogotowie Ratunkowe, powiat bielski oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

W Mistrzostwach udział wzięło 35 załóg stanowiących elitę polskiego ratownictwa medycznego, w tym 3 załogi z Ukrainy. Uczestnicy przyjechali własnymi ambulansami, prezentując wyposażenie z różnych regionów kraju i z zagranicy, a umiejętności teoretyczne i praktyczne oceniali sędziowie mistrzostw.

Dla zawodników zostało przygotowanych 8 konkurencji obejmujących pozorowane zdarzenia medyczne. Rozgrywane one były na terenach Ośrodka Harcerskiego w Wilkowicach, dworca PKP w Bielsku-Białej, drogi krajowej S52 oraz pomieszczeń mieszkalnych jednego z wieżowców w Bielsku-Białej. Organizatorzy przygotowali aż trzy zadania nocne, w tym jedno ćwiczenie z zakresu postępowania ratowniczego w przypadku wystąpienia zdarzenia mnogiego.

Startujące załogi zgłaszały się w wyznaczonym czasie, w określonym na podstawie otrzymanych współrzędnych GPS miejscu i wykonywały przygotowane zadanie zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz aktualną wiedza medyczną zawodników. Czynności te były punktowane przez sędziów zadania, co ułożyło klasyfikację końcową.

Czytaj: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum