Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego dla pracowników firm

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 15:58

W Pasymiu koło Olsztyna odbywają się Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego „Bezpieczna firma”. Zawody, w których biorą udział 32 drużyny (ok. 160 osób z całej Polski) potrwają do soboty (16 września).

Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego dla pracowników firm
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego organizowane są od 2006 roku przez Akademię Ratownictwa Medicover w partnerstwie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym. Motywem tegorocznych zawodów jest 10 platynowych minut.

Jak podają statystyki, średni czas od momentu wezwania pomocy do przybycia służb ratunkowych na miejsce zdarzenia wynosi 8 minut na terenie miasta oraz ok. 15 minut poza miastem. W tym okresie przeżycie poszkodowanego zależy wielokrotnie od świadków zdarzenia i udzielenia pierwszej pomocy jeszcze przed dotarciem karetki na miejsce. Ratownicy podkreślają, że wciąż wielu z nas nie umie tej pomocy udzielić, stąd tak ważna jest nieustanna edukacja.

Wiedzą o tym organizatorzy Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym „Bezpieczna Firma”, którzy od kilku lat szkolą pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas jubileuszowych - 10 zawodów - uczestnicy dowiedzieli się jak ważne jest platynowe 10 minut dla życia. W zadaniach drużyny miały każdorazowo 10 min. na akcję ratunkową.

- Firmy coraz chętniej chcą szkolić swoich pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy - tłumaczy Artur Białkowski, wiceprezes Zarządu Medicover Polska. - Corocznie w zawodach ratownictwa medycznego „Bezpieczna Firma” biorą udział liczni przedstawiciele firm. Przez ostatnie dziesięć lat udało nam się przeszkolić już ponad 1 500 osób - dodaje. - Jak podkreślą nasi partnerzy, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, poza benefitem dla pracowników, to także ważny element polityki społecznej odpowiedzialności biznesu oraz budowania pozytywnego wizerunku firmy - przekonuje.

- Przygotowując zadania, staramy się odwzorować realne sytuacje, z którymi każdy z nas może się spotkać w codziennym życiu czy pracy - tłumaczy Ireneusz Urbanke, kierownik Pogotowia i Hot Line Medicover.

- Udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, zatrzymanie akcji serca, opatrzenie ran, otwartych złamań, amputacji, czy niesienie pomocy poszkodowanym w wypadkach masowych - to tylko kilka z wielu zadań, z którymi zmagali się zawodnicy. To, co dodaje realizmu i naturalności naszym zadaniom to charakteryzacja ofiar wypadków, czy profesjonalny sprzęt, z którym pracują uczestnicy. Całość ma na celu przeniesienie uczestników w maksymalnie realistyczne warunki - kontynuuje Ireneusz Urbanke.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest puchar Burmistrza Miasta Pasym oraz przenośny (zewnętrzny) defibrylator.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum