Ministerstwo zdrowia chce zwalniać z ustnych egzaminów PES. "Rozważamy tę możliwość"

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia24 stycznia 2022 13:10

W obszarze kształcenia podyplomowego lekarzy rozważamy możliwość zwolnienia z egzaminu ustnego przy dobrze zaliczonym egzaminie pisemnym - mówił w poniedziałek wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Ministerstwo zdrowia chce zwalniać z ustnych egzaminów PES. "Rozważamy tę możliwość"
Wiceminister zdrowia Piotr Bromber Fot. Piotr Polak/PAP
  • Przygotowaliśmy pakiet rozwiązań dla młodych - poinformował wiceminister Piotr Bromber
  • Jest w nim m.in. obszar związany z kształceniem podyplomowym 
  • Rozważamy tu możliwość zwolnienia z egzaminu ustnego przy dobrze zaliczonym egzaminie pisemnym - zaznaczył wiceminister
  • Obejmuje on także kredyty dla studentów medycyny - dodał

"Pakiet dla Młodych"

- Przygotowaliśmy "Pakiet dla Młodych", w którym mamy m.in. kredyty dla studentów medycyny - wskazywał w poniedziałek na konferencji prasowej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

- Mamy w nim także m.in. produkt, w którym chcemy zachęcić studentów do pracy dydaktycznej oraz produkt "Praca dla studenta". Mamy też obszar, w ramach którego chcemy pomagać rozwiązywać problemy studentów związane z komunikacją, czy radzeniem sobie z odpowiedzialnością i ze stresem - wymieniał.

Będzie zwolnienie z ustnego PES? "Rozważamy taką możliwość"

- Jest też obszar związany z kształceniem podyplomowym. Rozważamy tu możliwość zwolnienia z egzaminu ustnego przy dobrze zaliczonym egzaminie pisemnym - podkreślił.

"Lekarze postulowali to od lat"

Wiceprzewodnicząca Porozumienia Rezydentów Anna Bazydło także odniosła się do kwestii zniesienia egzaminów ustnych dla lekarzy.

- Chciałabym w imieniu wszystkich rezydentów wyrazić wdzięczność za wysłuchanie głosu tysięcy lekarzy w Polsce, którzy od wielu lat postulowali o zniesienie ustnej części egzaminu specjalizującego - mówiła Bazydło.

- Rozumiem, że dzisiejsze ustalenia i dzisiejszy komunikat jest wstępem do  uznawania kompetencji lekarzy będących już od kilku lat w zawodzie za wystarczające i niewymagające trudnego egzaminu - powiedziała. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum