×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Min. Czarnek: nie ma nic dziwnego w tym, że Politechnika Bydgoska będzie kształcić lekarzy

Autor: • Źródło: PAP24 lutego 2023 14:43

Nie ma nic dziwnego w tym, że na Politechnice Bydgoskiej i będzie medyna i będą kształceni również lekarze, a takie rzeczy w Europie nie są żadnym przypadkiem - powiedział w piątek na uczelni minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Min. Czarnek: nie ma nic dziwnego w tym, że Politechnika Bydgoska będzie kształcić lekarzy
Minister Przemysław Czarnek z wizytą na Politechnice Bydgoskiej. Obok Łukasz Schreiber. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
  • Szef MEiN wraz z przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem wziął udział w otwarciu nowego budynku dydaktycznego Politechniki Bydgoskiej
  • W czasie uroczystości rektor PBŚ prof. Marek Adamski poinformował, że w czwartek senat uczelni przyjął uchwałę w sprawie uruchomienia kierunków medycznych
  • Minister zaznaczył, że nie ma w tym nic dziwnego, również dlatego, że dzisiaj postęp medycyny idzie równolegle z postępem technicznym

Na Politechnice będzie medycyna

- To nic dziwnego, że na Politechnice Bydgoskiej będzie medycyna i będą kształceni również lekarze. Takie rzeczy w Europie nie są żadnym przypadkiem. W Polsce też już nie, bo wniosek o uruchomienie kierunku lekarskiego i to wniosek bardzo wysoko oceniony do MEiN złożyła Politechnika Wrocławska. Politechnika Bydgoska będzie drugą w Polsce, która zajmie się kierunkami medycznymi"  podkreślił Czarnek.

Minister zaznaczył, że nie ma w tym nic dziwnego, również dlatego, że dzisiaj postęp medycyny idzie równolegle z postępem technicznym, a kształcenie lekarzy równolegle przez kadrę inżynieryjną jest ze wszech miar potrzebne.

Z kolei minister Schreiber zwrócił uwagę, że projekt uruchomienia kierunków medycznych, "nie jest przeciwko komuś, ale chodzi o nowe miejsce kształcenia kadr medycznych, bowiem brakuje nam lekarzy i pielęgniarek".

Rektor PBŚ zapowiedział, że szczegóły dotyczące projektu "Medycyna na Politechnice Bydgoskiej" zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

W Bydgoszczy funkcjonuje Collegium Medicum, będące częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Collegium Medicum powstało 2004 r., gdy bydgoska Akademia Medyczna została włączona do UMK. Do CM UMK należą dwa szpitale uniwersyteckie w Bydgoszczy.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze