Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna przesunięta z powodu koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2020 07:58

XXVII Zabrzańska Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna "Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń" organizowana co roku przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu została przełożona na październik z powodu zagrożenia koronawirusem.

Prof. Mariusz Gąsior. FOT. PTWP

Pierwotnie konferencja miała się odbyć w dniach 3-5 czerwca. Jest to największe doroczne spotkanie specjalistów z tego zakresu w Polsce, poświęcone postępom w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń. Organizuje je Ośrodek Nauki, Szkolenia i Nowych Technologii Medycznych, działający przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu - jednym z czołowych ośrodków o tym profilu w kraju.

"Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce oraz związanymi z tym zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie informujemy, iż XXVII Zabrzańska Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna została przełożona i odbędzie się 20-23 października 2020 r." - przekazali w czwartek (5 marca) przewodniczący konferencji prof. Mariusz Gąsior i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca prof. Marian Zembala.

"Powzięta przez nas decyzja jest nie tylko głosem rozsądku, ale także wyrazem naszej wielkiej troski o Państwa i nasze zdrowie. Mamy nadzieję, że jako medycy przyjmiecie ją Państwo ze zrozumieniem. Pamiętajmy, że zmiana terminu nie zmienia atrakcyjnego programu spotkania. A zatem już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy na wiele ciekawych sesji z udziałem najlepszych ekspertów gwarantujących wysoki poziom edukacyjny i naukowy naszego wydarzenia" - dodali profesorowie. 

Anna Gumułka

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum