Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 05-07-2017 09:14

Medycyna na UTH w Radomiu: ponad 10 kandydatów na jedno miejsce

Ponad połowa chętnych na Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu to kandydaci na medycynę. Miejsc,na nowo otwieranym kierunku jest 70 miejsc, a kandydatów już ponad 750.

FOT. PTWP

Jak informuje Aneta Mirosz, rzeczniczka Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, oprócz kierunku lekarskiego najwięcej osób stara się o przyjęcie na pielęgniarstwo, kosmetologię, pedagogikę, filologię angielską, informatykę, ekonomię i transport.

Jak mówi rektor UTH prof. Zbigniew Łukasik, wydatki związane z przygotowaniami do pierwszego roku medycyny na UTH wyniosą ok. 10 mln zł. Kupiono m.in. całe pracownie anatomiczne z urządzeniami amerykańskimi, takimi jak mają studenci na Harvardzie, m.in. wirtualne stoły do nauki anatomii, najnowocześniejsze mikroskopy.

Głównymi przedmiotami medycznymi na pierwszym roku są: anatomia, histologia z cytofizjologią i embriologią, biologia medyczna i chemia. Ponadto język łaciński i drugi obcy, pierwsza pomoc z elementami pielęgniarstwa, informatyka, socjologia, etyka oraz praktyczna opieka nad chorym

Przez cały pierwszy rok, wliczając w to seminaria, ćwiczenia, wykłady, praktyki, studenci będą mieli łącznie 900 godzin zajęć.

Więcej: www.wyborcza.pl