Medycyna laboratoryjna: nowy kierunek gorzowskiej uczelni publicznej

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia23 maja 2022 15:35

W Gorzowie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii im. Jakuba Paradyża miało dziś miejsce spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki ze studentami i pracownikami.

Medycyna laboratoryjna: nowy kierunek gorzowskiej uczelni publicznej
W uczelni pojawił się wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Fot. TT/Joanna Branicka, Lubuski NFZ
  • Nowy kierunek kształcenia na Akademii Im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
  • Uczelnia uruchomi kształcenie studentów w ramach medycyny laboratoryjnej
  • "To ważne z punktu widzenia kształcenia na kierunkach medycznych" - napisała na Twitterze Joanna Branicka, rzeczniczka prasowa lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia

Rozwój Wydziału Nauk o Zdrowiu

W Gorzowie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii im. Jakuba Paradyża miało dziś miejsce spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki ze studentami i pracownikami naukowo dydaktycznymi WNZ. W uczelni pojawili się wiceminister zdrowia Piotr Bromber, wiceminister nauki Wojciech Murdzek oraz Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

- Wizyta jest związana z planami rozwojowymi wydziału, których realizacja wymaga wparcia urzędów centralnych - poinformowała dziekan wydziału  prof. dr hab. Irena Machaj. W trakcie spotkania poinformowano, że uczelnia uruchomi nowy kierunek studiów: będzie to medycyna laboratoryjna. 

Akademia im. Jakuba Paradyża to uczelnia publiczna. Została utworzona na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów dnia 21 lipca 1998 przy pomocy Fundacji Na Rzecz Gorzowskiej Szkoły Wyższej powstałej w 1994 r. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum