Małopolskie: najtrudniej będzie dostać się na kierunki rolnicze i studia medyczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2013 13:52

Liczba kandydatów na studia wyższe będzie w Małopolsce z roku na rok coraz mniejsza - wynika z badania wykonanego na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. W najbliższych latach najtrudniej będzie dostać się na kierunki rolnicze i studia medyczne.

Małopolskie: najtrudniej będzie dostać się na kierunki rolnicze i studia medyczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wynika z "Badania tendencji i kierunków zmian na rynku usług szkolnictwa wyższego w województwie małopolskim", z czasem najpopularniejsze będą kierunki związane z usługami oraz naukami technicznymi.

- Za trzy lata, podobnie jak teraz, najtrudniej będzie dostać się na kierunki rolnicze, takie jak weterynaria, ogrodnictwo, zootechnika, a także studia medyczne oraz związane z usługami - poinformowała w środę (2 października) rzecznik WUP w Krakowie Katarzyna Nyklewicz.

Zaznaczyła, że pierwsza pozycja kierunków rolniczych może dziwić, ale wynika to z jednej strony z dużego zainteresowania kandydatów, a z drugiej - stosunkowo niedużej liczby miejsc przygotowanych przez uczelnie na tych kierunkach.

Przyczyną malejącej liczby kandydatów na studia są przede wszystkim niekorzystne zmiany demograficzne, które zachodzą w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum