Maciej Hamankiewicz pisze do ministra zdrowia ws. dostępności testów PES, LEK i LDEK

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2017 19:02

W piątek (28 kwietnia) prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował list do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła ws. dostępu do testów w ramach PES oraz LEK i LDEK.

Maciej Hamankiewicz pisze do ministra zdrowia ws. dostępności testów PES, LEK i LDEK
Samorząd lekarski krytycznie odnosi się do wprowadzenia ograniczenia dostępu do testów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

"Samorząd lekarski już od lat krytycznie odnosi się do wprowadzenia ograniczenia dostępu do testów z Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego oraz Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego uznając, że jest to nieuzasadniony wyłom w obowiązujących w nowoczesnym państwie zasadach przeprowadzania egzaminów oraz narusza konstytucyjną zasadę dostępu do informacji o sprawach publicznych. Zgodnie z decyzją podjętą w dniu 13 stycznia br. Naczelna Rada Lekarska złożyła w tej sprawie kolejny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego" - napisał prezes NRL.

"Jednocześnie przyjmując obecny stan rzeczy polegający na publikowaniu przez Centrum Egzaminów Medycznych pytań z egzaminów odbytych pięć lat temu ponawiam na piśmie propozycję złożoną Panu Ministrowi osobiście w dniu 24 kwietnia br. na Konferencji Okrągłego Stołu Warszawa - Nałęczów 2017. Tym samym pragnę wyrazić gotowość do publikacji pytań sprzed pięciu lat razem z odpowiedziami na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej wraz z komentarzami do pytań, które budziły wątpliwości lekarzy i lekarzy dentystów" - czytamy w liście.

"W ocenie samorządu lekarskiego komentarze ekspertów mogłyby stanowić niezwykle wartościowe objaśnienie problematyki poruszonej w pytaniu, a całość opracowania stanowiłaby z całą pewnością istotną pomoc w procesie kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów" - zaznacza Maciej Hamankiewicz.

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum