MZ: wyłoniono realizatorów programów zdrowotnych

Autor: Ministerstwo Zdrowia/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2010 12:07

MZ opublikowało informacje o konkursach na realizatorów programów zdrowotnych w zakresie przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym, zwalczania chorób nowotworowych oraz zapewnienia samowystarczalności RP w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych.

Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie spełnił wymogi formalne w zakresie przewidzianych w programie przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym następujących zadań: poprawa żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w szkołach; monitoring w zakresie spożycia soli; zadania na rzecz zmniejszenia spożycia soli w Polsce.

Z kolei Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Uniwersytet Warszawski, Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów, a także  Centrum Onkologii- Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie – Oddział Gliwice będą realizatorami Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie zadania pn. „Tomografia Pozytonowa (PET) – uruchomienie produkcji radiofarmaceutyku FDG w Polsce”.

Jednocześnie rozstrzygnięto konkursu ofert na wybór realizatora programu zdrowotnego „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych” na rok 2010. Ogólnopolska i regionalna multimedialna kampania społeczna promująca honorowe krwiodawstwo zorganizowana zostanie i prowadzona przez Dynamics PR z Warszawy.

 Więcej: www.bip.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum