MZ: wycieczki edukacyjne dla uczniów do centrów symulacji medycznej

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2019 09:53

Uczniowie szkół średnich mają okazję do spędzenia dnia w centrum symulacji medycznej (CSM) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zostaną dla nich zorganizowane specjalne wycieczki edukacyjne do Łodzi, Poznania, Białegostoku, Zabrza i Lublina.

MZ: wycieczki edukacyjne dla uczniów do centrów symulacji medycznej
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

"CSM powstały dzięki funduszom europejskim, aby uczyć przyszłych lekarzy, dentystów, pielęgniarki i położne z wykorzystaniem najnowszych technologii i symulatorów ciała ludzkiego. Już dziś kształcą na najwyższym, światowym poziomie, a naukę tam cenią i bardzo sobie chwalą studenci największych uczelni medycznych Polsce. Teraz uczniowie szkół średnich, prze którymi stoi wybór przyszłego zawodu będzie mogła zobaczyć, jak uczy się przyszła kadra medyczna" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

Wycieczki edukacyjne kierowane są do uczniów klas II i III szkół średnich o profilu: biologiczno-chemicznym, medycznym, przyrodniczo-medycznym. Szkoła, która zgłasza udział do wycieczek musi być zlokalizowana w odległości maksymalnie 250 km od CSM. Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 50 osób i nie mniej niż 30 (uczniowie wraz z opiekunami).

Więcej: www.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum