MZ: więcej rezydentur z pediatrii i interny

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 11 września 2013 18:48

W tegorocznym, jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym minister zdrowia przyznał 280 miejsc szkoleniowych w dziedzinie pediatrii - informuje resort zdrowia.

MZ: więcej rezydentur z pediatrii i interny
Łącznie, w obu tegorocznych postępowaniach kwalifikacyjnych, przyznano w dziedzinie pediatrii 312 miejsc - to jest o ponad 100 rezydentur więcej, niż w ubiegłym roku.

Najwięcej miejsc szkoleniowych zostało przyznanych w dziedzinie chorób wewnętrznych - 410. W tym roku, w obu postępowaniach kwalifikacyjnych, przyznano w dziedzinie chorób wewnętrznych łącznie 426 miejsc, co oznacza wzrost o 176 miejsc w stosunku do liczby rezydentur przyznanych w 2012 roku. Zwiększenie liczby rezydentur internistycznych i pediatrycznych związane jest z planowanymi zmianami w podstawowej opiece zdrowotnej oraz z ułatwieniem dostępu do opieki medycznej dla najmłodszych pacjentów. 

Ogółem minister zdrowia przyznał 2464 miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzanego w okresie od 1 do 31 października 2013 roku. Więcej: http://www.mz.gov.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum