MZ w sprawie ramowego programu zajęć praktycznych dla studentów

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2017 19:41

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek (30 marca) projekt rozporządzenia w sprawie ramowego programu zajęć praktycznych dla kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego.

Rozporządzenie określa ramowy program zajęć praktycznych oraz sposób ich odbywania, dokumentowania i zaliczania, w tym zakres danych, które powinny być zawarte w dzienniku praktyk, dla kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego.

Przedmiotowy projekt ma na celu zmianę obowiązującego ramowego programu zajęć praktycznych oraz sposobu ich odbywania, dokumentowania i zaliczania, w tym zakresu danych, które powinny być zawarte w dzienniku praktyk.

Programy te określają cel praktycznego nauczania w dziedzinach klinicznych, zakres umiejętności jakie posiadać musi w trakcie ww. zajęć student oraz czas ich trwania. Ponadto projekt rozporządzenia określa zakres danych, jakie powinny zostać ujęte w dzienniku praktyk, który jest zaprojektowany jako sposób potwierdzania i dokumentowania realizacji programu praktycznego nauczania w dziedzinach klinicznych.

Czytaj: www.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum