MZ: projekt rozporządzenia ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2020 14:04

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został w poniedziałek (25 maja) projekt rozporządzenia MZ ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

MZ: projekt rozporządzenia ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych
Rozporządzenie przewiduje dalsze ograniczenie funkcjonowania tych uczelni Fot. Archiwum

Jak podał resort, rozporządzenie zostało wydane w związku z podejmowanymi przez rząd decyzjami dotyczącymi wdrażania kolejnych etapów odmrażania gospodarki.

Rozporządzenie przewiduje dalsze ograniczenie funkcjonowania uczelni nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia przez zawieszenie kształcenia na studiach, studiach podyplomowych lub w innych formach w ich siedzibach lub filiach na okres od dnia 25 maja 2020 r. do dnia 30 września 2020 r.

Zajęcia w tym okresie będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia.

W przypadku prowadzenia takiego kształcenia na studiach przewiduje się utrzymanie rozwiązania wyłączającego stosowanie ograniczeń w zakresie liczby punktów ECTS, jaka może być uzyskana w ramach kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, określonych w programach studiów.

Jednak w związku ze stopniowym przywracaniem działalności dydaktycznej w siedzibach lub filiach uczelni medycznych, będzie mogło odbywać się kształcenie w ramach zajęć, które - ze względu na swoją specyfikę - nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Ponadto wprowadza się możliwość realizacji przez uczelnie medyczne w ich siedzibach lub filiach zajęć przewidzianych w programie studiów do realizacji na ostatnim roku studiów.

Projekt został skierowany do aktu ogłoszenia.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum