MZ: projekt dotyczący ograniczenia działalności uczelni medycznych w związku koronawirusem

Autor: MAK, MZ/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2020 12:24

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji 25 kwietnia br. został opublikowany projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zającia w ramach symulacji medycznej; FOT. Arch. RZ

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (tzw. koronawirusem) oraz wzrastającą liczbę zidentyfikowanych przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce, konieczna jest kontynuacja działań profilaktycznych związanych z działalnością uczelni medycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się tego wirusa - wyjaśnia MZ.

Rozporządzenie przedłuża termin obowiązywania ograniczeń funkcjonowania uczelni medycznych „określonych w przepisach rozporządzenia z dnia 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni medycznych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 515, 574 i 645) do dnia 24 maja 2020 roku.

- Jednocześnie proponuje się doprecyzowanie przepisów § 1 ust. 3 nowelizowanego rozporządzenia dotyczących weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się określonych w programie kształcenia poprzez wskazanie, że taka weryfikacja obejmuje w szczególności przeprowadzenie zaliczeń i egzaminów kończących określone zajęcia oraz egzaminów dyplomowych - informuje resort zdrowia.

Szczegóły: legislacja.rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum