Lubuskie: studenci medycyny będą mieć praktyki w Torzymiu

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2018 17:55

Studenci medycyny będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu. To efekt porozumienia jakie władze szpitala zawarły z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Studenci kierunku lekarskiego na UZ będą uczestniczyć zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach szpitala. Fot. Ano Lobb/Fickr (CC BY 2.0)

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, studenci w ramach programu kształcenia będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń oraz w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach szpitala. Będzie to okazja do przyjrzenia się codzienności funkcjonowania szpitala oraz procesu leczenia pacjenta.

Lubuskie Centrum Pulmonologii to wiodący ośrodek specjalizujący się w zakresie diagnozowania i leczenia większości schorzeń w zakresie chorób płuc na terenie województwa lubuskiego, jedyny szpital pulmonologiczny w naszym regionie. Zapewnia kompleksowe usługi nastawione nie tylko na wczesne wykrywanie, diagnozowanie i leczenie chorób płuc, ale również kompleksową rehabilitację pulmonologiczną, jedyną tego rodzaju w województwie lubuskim.

Centrum dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. W planach ma otwarcie oddziału geriatrycznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum