Lubuskie: są pieniądze na stworzenie kierunku lekarskiego

Autor: UMWL, DMX/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 17:49

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Lubuskiego znalazło się 6 mln zł na utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (UMWL).

Jak informuje UMWL kwota 6 mln zł będzie wydatkowana w latach 2013-2014 proporcjonalnie po 50 proc. w danym okresie z przeznaczeniem na wydatki bieżące związane z tworzeniem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

7 lutego uchwałę w sprawie dokonania zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Lubuskiego na lata 2012-2024 przyjął Sejmik Województwa Lubuskiego.

UMWL informuje, że w prognozie znalazły się również poręczenia udzielone przez województwo dla Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze do roku 2016, Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. do roku 2021, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu do roku 2017 oraz Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu do roku 2020.

Z informacji UMWL wynika, że przy urzędzie powstał zespół roboczy ds. tworzenia kierunku lekarskiego. Ponadto Sejmik Województwa podjął uchwałę intencyjną w sprawie wyrażenia woli współpracy Województwa Lubuskiego z Uniwersytetem Zielonogórskim w zakresie kształcenia studentów na kierunku lekarskim.

Wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego z uwzględnieniem potrzeb szkolnictwa wyższego w zakresie tworzenia bazy dydaktycznej dla kierunku lekarskiego został teź złożony do Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum