Lubuskie: Wydział Lekarski UZ w projekcie zintegrowanego programu kształcenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2018 11:22

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) będzie zaangażowany w realizację projektu wdrożenia zintegrowanego programu kształcenia - poinformowała rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na wyższym poziomie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Projekt pn. "Zintegrowany program kształcenia na Uniwersytecie Zielonogórskim" uzyskał wsparcie w wysokości 8,4 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Projekt jest realizowany przez UZ od marca br., a jego zakończenie przewidziano na koniec marca 2022 r.

Sapeńko wyjaśniła, że celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na wyższym poziomie, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynkowi pracy i społeczeństwa oraz wsparcie zmian organizacyjnych, a także podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego.

W realizację projektu są zaangażowane wydziały: Matematyki, Informatyki i Ekonometrii; Mechaniczny; Ekonomii i Zarządzania; Pedagogiki, Psychologii i Socjologii; Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki; Zamiejscowy Wydział w Sulechowie oraz Wydziały Lekarski i Nauk o Zdrowiu i Artystyczny.

Projekt obejmuje 964 osoby, w tym 843 studentów oraz 121 osób należących do kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej.

- Na poszczególnych wydziałach zostaną przeprowadzone szkolenia i kursy dla kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej, staże dla studentów, zajęcia warsztatowe i wizyty studyjne. Ponadto projekt zakłada uruchomienie przez Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii nowego kierunku kształcenia - arteterapii, czyli terapii poprzez sztukę - zaznaczyła Sapeńko.

Dodała, że w rezultacie podjętych działań na poszczególnych wydziałach zostaną m.in. podniesione kompetencje, w tym w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum