Lublin: promują studia dla cudzoziemców, na razie przoduje medycyna

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2011 11:33

Pracownik ratusza na rosyjskojęzycznym odpowiedniku Facebooka przekonuje, że warto studiować w Lublinie, a uczelnie gremialnie szykują się do otwarcia kierunków po angielsku. Największe doświadczenie w kształceniu studentów-obcokrajowców ma Uniwersytet Medyczny, gdzie obecnie uczy się ich 850.

W pierwszych dniach września ratusz oficjalnie zaprezentuje długo zapowiadany portal dla cudzoziemców, którzy rozważają naukę w Lublinie - Study in Lublin (znajduje się pod adresem study.lublin.eu). Na razie dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, zawiera informacje o ofercie lubelskich szkół wyższych, informacje o mieście, stypendiach i procedurach, które obcokrajowiec musi spełnić chcąc studiować w Lublinie.

Portal to element projektu, w ramach którego miasto współpracuje z lubelskimi uczelniami, cel jest oczywisty - ściągnąć do Lublina jak największą liczbę obcokrajowców.

- W kraju obecnie zajmujemy czwarte, piąte miejsce, jeżeli chodzi o liczbę studentów zagranicznych - mówi Mariusz Sagan, dyrektor wydziału strategii i obsługi inwestorów urzędu miasta. - Mam nadzieję, że do 2020 roku awansujemy do pierwszej trójki.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum