Lublin: pielęgniarki nadal czekają na szkolenia dot. ordynacji leków

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2016 09:17

Od stycznia pielęgniarki mogą teoretycznie wypisywać recepty na określone leki, muszą jednak przejść w tym celu odpowiednie szkolenia. Środki na ich sfinansowanie są zabezpieczone, dotychczas jednak szkolenia nie ruszyły.

Środki są zabezpieczone, dotychczas jednak szkolenia nie ruszyły Fot. Archiwum

Na stronach resortu już dawno opublikowano informację, że na organizację kursów w ramach kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych, w tym m.in. kursu dotyczącego ordynowania leków, są 52 mln zł ze środków europejskich. Ma to wystarczyć na przeszkolenie kilku tysięcy pielęgniarek. Na razie jednak szkolenia finansowane z tych środków nie rozpoczęły się - informuje  Gazeta Wyborcza.

Ruszyły za to szkolenia organizowane komercyjnie, które kosztują kilkaset złotych, tylko nieliczne pielęgniarki decydują się zatem na pokrycie ich kosztów z własnej kieszeni. Większość nadal.czeka. Okręgowa  Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, która wystartowała w konkursie o środki z Unii Europejskiej wskazuje, że zainteresowanie bezpłatnymi szkoleniami jest ogromne.

Przewodniczący rady lubelskiej OIPiP Andrzej Tytuła zaznacza, że przygotowany przez Izbę projekt został bardzo wysoko oceniony w ministerstwie, ale obecnie trwa oczekiwanie na podpisanie umowy.  Kiedy to nastąpi - nie wiadomo.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum