Lublin: ogólnopolskie zawody SimChallenge 2019 w symulacji medycznej

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2019 11:48

Finał tegorocznych ogólnopolskich zawodów SimChallenge 2019 - które są częścią VII Konferencji Symulacji Medycznej i Edukacji dla Studentów i Młodych Lekarzy - rozpocznie się 10 maja. Odbędzie się w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lublin: ogólnopolskie zawody SimChallenge 2019 w symulacji medycznej
Nowoczesne centra symulacji medycznej mogą być wykorzystywane nie tylko do szkoleń, ale także do organizacji zawodów. Fot. SUM/Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (zdj. ilustracyjne)

W zawodach symulacji medycznej startują zespoły studentów z 12 uczelni medycznych z całej Polski. Na konferencję poza studentami przyjadą też młodzi lekarze, w sumie ok. 250 osób. W ramach konferencji odbędą się także mini zawody symulacji tylko dla studentów pierwszego i drugiego roku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dr hab. n. med. Kamil Torres, szef Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie zwraca uwagę na kompleksowość infrastruktury nowego centrum symulacji. Dzięki temu w czasie tegorocznych zawodów można przeprowadzić szersze zadania w warunkach symulacji m.in. szpitalnego oddziału ratunkowego, sali chorych, traktu operacyjnego, a także oddziału intensywnej terapii. Będzie możliwość pokazania całej klinicznej ścieżki, jaką przechodzi pacjent przyjmowany w szpitalu np. po wypadku komunikacyjnym - od SOR po oddział intensywnej terapii.

Jak zapowiada dr Torres, podczas tegorocznych zawodów będzie można realizować scenariusze nie tylko z zakresu medycyny ratunkowej, ale również chirurgii, ginekologii, pediatrii, a nawet psychiatrii.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum