Lublin: Uniwersytet Medyczny wstrzymuje rekrutację na studia anglojęzyczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2020 19:19

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zdecydował o wstrzymaniu do odwołania naboru na studia anglojęzyczne. Powodem jest rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus. Decyzja o wstrzymaniu rekrutacji może być zmieniona - w zależności od rozwoju sytuacji.

FOT. SUM; zdjęcie ilustracyjne

- Wstrzymujemy rekrutację na studia anglojęzyczne do odwołania z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i sytuacji epidemiologicznej - powiedział rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dr Włodzimierz Matysiak.

Chodzi o nabór na pierwszy rok studiów rozpoczynający się w październiku. Matysiak podkreślił, że w zależności od sytuacji, decyzja o wstrzymaniu rekrutacji może być zmieniona, ale zmiana ta "może nastąpić nie wcześniej niż w kwietniu".

Na lubelskim Uniwersytecie Medycznym studiuje ok. 1200 studentów zagranicznych. - Nie mamy studentów z Chin kontynentalnych - zaznaczył Matysiak.

Uniwersytet prowadzi jednolite studia magisterskie w języku angielskim na wydziałach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmaceutycznym.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu ub. roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na wiele krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

Renata Chrzanowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum