Lubelskie: nowi konsultanci w ochronie zdrowia

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2019 09:19

Z końcem grudnia 2019 r. zostali powołani lubelscy wojewódzcy konsultanci m.in. w dziedzinach: psychologii, hematologii, kardiologii oraz perinatologii. Ich kadencja będzie trwać pięć lat.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Wojewoda lubelski powołał ośmiu konsultantów wojewódzkich w zakresie zdrowia. Ponownie na to stanowisko powołano: prof. Alicję Nasilowską-Barud, prof. Marka Husa, prof. Andrzeja Wysokińskiego i prof. Bożenę Leszczyńską-Gorzelak. 

Natomiast po raz pierwszy akty powołania do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego odebrali: w dziedzinie ortodoncji - dr n. med. Monika Smyl-Golianek, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej UM; w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego - dr hab. n. o zdr. Agnieszka Bień z Katedry i Zakładu Rozwoju Położnictwa UM; w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego powołanie otrzymała dr n. med. Hanna Kachaniuk z Zakładu Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego UM; w dziedzinie geriatrii - lek. med. Magdalena Naja-Wiśniewska, która jest kierownikiem zakładów opiekuńczo-leczniczych w szpitalu im. Jana Bożego

Do zadań konsultantów należy wydawanie opinii o możliwości wpisania na listę jednostek organizacyjnych prowadzących specjalizacje. Wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych o weryfikację osób wykonujących dany zawód medyczny w zakresie wypełniania swoich obowiązków.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum