×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubelska szkoła wyższa kształci też pielęgniarki: oferuje stypendia i dodatki do pensji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 30 kwietnia 2019 12:49

Od listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie studiują przyszłe pielęgniarki. Co ciekawe, uczelnia zaoferowała swoim studentom stypendia motywacyjne a także dodatki do pensji.

Lubelska szkoła wyższa kształci też pielęgniarki: oferuje stypendia i dodatki do pensji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola mieszcząca się na lubelskim Czechowie powstała w 2000 r. Obecnie na uczelni kształci się ponad 4 tys. studentów. Wśród nich są też tacy, którzy uczą się na kierunkach z językiem angielskim.

Jak wyjaśnia doc. Henryk Stefanek, prezydent założyciel wspomnianej uczelni w Lublinie obecnie szkoła stawia na stabilizację kierunków. Jednocześnie jednak żywo reaguje na potrzeby rynku pracy. Do takich na pewno należy pielęgniarstwo. Nie od dziś wiadomo, że w całej Polsce, w tym również na Lubelszczyźnie od lat brakuje wykwalifikowanych pielęgniarek a średnia wieku w tym zawodzie przekracza w kraju 52 lata.

Zajęcia na nowym trzyletnim kierunki pielęgniarskim rozpoczęły się na lubelskiej uczelni w listopadzie 2018 r. W październiku 2019 roku naukę rozpocznie druga już grupa studentów tego kierunku.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum