Łódzkie uczelnie będą promować się w Europie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2011 13:26

Łódzkie uczelnie, m.in. Uniwersytet Medyczny, będą organizować swoją promocję w Europie. Pomagać ma im w tym regionalne biuro województwa łódzkiego, które od lat działa w Brukseli.

Łódzkie uczelnie będą promować się w Europie
W poniedziałek (4 lipca) marszałek województwa łodzkiego Witold Stępień, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego podpisali w tej sprawie porozumienie.

Zdaniem samorządowców, rozpoczynająca się m.in. polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej to doskonały moment na promowanie regionu łódzkiego w Brukseli oraz zaprezentowanie Europie osiągnięć naukowych i możliwości działalności badawczo-rozwojowej łódzkich uczelni.

Według władz województwa i miasta najbardziej odpowiednią instytucją, która może pomóc w tej promocji, jest właśnie regionalne biuro województwa łódzkiego, które na co dzień współpracuje z innymi biurami i brukselskimi instytucjami.

Podpisane w poniedziałek porozumienie zakłada m.in. organizowanie staży i praktyk dla studentów oraz międzynarodową wymianę dla naukowców, rozpowszechnianie polskich wyników badań na arenie międzynarodowej, organizowanie konferencji, seminariów oraz współpracę łódzkich uczelni z instytucjami w Brukseli, takimi jak Rada Europejska czy Parlament Europejski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum