Łódź: zajęcia na UM będą prowadzone w formie mieszanej

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2020 11:05

Prof. Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi poinformował, że zajęcia w nowym roku akademickim - w związku z trwającą epidemią koronawirusa - będą prowadzone w formie mieszanej.

Łódź: zajęcia na UM  będą prowadzone w formie mieszanej
Priorytetowo będą traktowane zajęcia dla studentów I i II roku oraz ostatnich lat. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Naszym celem jest organizacja jak największej liczby zajęć w siedzibie uczelni. Będziemy starali się ten plan zrealizować na tyle, na ile infrastruktura i sytuacja epidemiczna nam na to pozwolą. Chcielibyśmy, aby każdy (student) co najmniej kilka godzin w tygodniu mógł spędzić w kampusie, uczestnicząc w tradycyjnych zajęciach - czytamy w komunikacie rektora.

Jak podano priorytetowo będą traktowane zajęcia dla studentów I i II roku oraz ostatnich lat. Ze względów infrastrukturalnych takie rozwiązanie na wybranych kierunkach może okazać się nieuniknione.

Wykłady oraz część seminariów, których nie będzie można zorganizować stacjonarnie, udostępnione będą w formie e-learningu lub on-line w czasie rzeczywistym. Zajęcia praktyczne, laboratoria i ćwiczenia będą odbywały się w siedzibie uczelni oraz w szpitalach, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Zajęcia kliniczne będą z oczywistych przyczyn ograniczone, organizowane w mniejszych grupach, ale możliwe.

Uczelnia obecnie opracowuje szczegółowe wytyczne dotyczące udziału w zajęciach i egzaminach w siedzibie uczelni. Akademiki mają być otwarte. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum