Łódź: uniwersytet medyczny odwołał wykłady, konferencje i wydarzenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2020 11:10

Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęły decyzję o odwołaniu wykładów dla studentów i zajęć z wychowania fizycznego oraz wszystkich konferencji naukowych, imprez i wydarzeń organizowanych przez uczelnię.

Łódź: uniwersytet medyczny odwołał wykłady, konferencje i wydarzenia
Fot. Archiwum

W wydanym zarządzeniu, rektor UM w Łodzi prof. Radzisław Kordek odwołując wykłady, jednocześnie zobowiązał prowadzących przedmioty do udostępniania studentom materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej lub wskazania zakresu materiału niezbędnego do zaliczenia przedmiotu. Z kolei ćwiczenia kliniczne mają odbywać się bez kontaktu z chorymi. Zawieszono także zajęcia z wychowania fizycznego.

Władze uczelni odwołały również wszystkie konferencje, imprezy oraz wydarzenia organizowane przez uniwersytet. Zawieszono zagraniczne wyjazdy służbowe oraz udział w konferencjach, zjazdach, lub sympozjach krajowych pracowników, doktorantów i studentów uniwersytetu. Wstrzymano przyjazdy do UM gości zagranicznych.

Rektor zalecił także ograniczenie do minimum bezpośrednich kontaktów pracowników UM, poprosił o korzystanie z korespondencji e-mail oraz kontaktu telefonicznego.

Pracownicy i studenci medycznej uczelni, którzy w ostatnich 14 dniach przybyli do kraju z regionów wysokiego ryzyka zakażenia lub mogli mieć kontakt z osobami powracającymi z takich regionów, zobowiązani są skontaktować się z działem personalnym UM oraz poinformować o przybyciu Państwową Inspekcję Sanitarną.

Zarządzenie rektora UM ma obowiązywać do odwołania, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i decyzji rządu.

Od środy (11 marca) wykłady, ćwiczenia i pozostałe aktywności dydaktyczne zawiesza Uniwersytet Łódzki. Przerwa ma potrwać do Świąt Wielkanocnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum