Łódź: uniwersytet medyczny będzie obchodził 10-lecie

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2012 14:06

Na 22 marca Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaplanował oficjalne obchody 10-lecia uczelni.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi powstał 1 października 2002 r. z połączenia Akademii Medycznej w Łodzi oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Uroczystości jubileuszu dziesięciolecia UM w Łodzi odbędą się 22 marca 2012 rroku.

Jak zaznacza prof. Paweł Górski, rektor Uniwersytetu, kolejne etapy tworzenia się uczelni to powstanie wydziałów medycznych Uniwersytetu Łódzkiego, powołanie Akademii Medycznej, jej połączenie z Wojskową Akademią Medyczną i wreszcie utworzenie Uniwersytetu Medycznego.

- Przywoływana rocznica będzie mieć wymiar jedynie symboliczny, bo przecież historia naszej uczelni, to historia sięgająca początków łódzkiej medycyny - informuje prof. Paweł Górski.

Na 22 marca zaplanowano m.in. dzień drzwi otwartych, oficjalne uroczystości z wykładami okolicznościowymi prof. Krzysztof Zemana i prof. Jan Bernera oraz symboliczne otwarcie Centrum Dydaktycznego UM w Łodzi.

Łódzka uczelnia zatrudnia ponad 1 800 nauczycieli akademickich, studiuje w niej 8,5 tys. studentów, w tym 300 studentów zagranicznych na studiach anglojęzycznych. UM w Łodzi oferuje naukę na 15 kierunkach w ramach 5 wydziałów.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi, jako jedyna uczelnia w Polsce kształci oficerów - lekarzy dla wojskowej służby zdrowia w ramach kierunku lekarskiego na wydziale wojskowo-lekarskim, prowadzonego we współpracy z MON.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum