×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: umowa o współpracy z amerykańską uczelnią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 grudnia 2012 09:16

Uniwersytet Medyczny w Łodzi będzie współpracował z Uniwersytetem Alabama z Birmingham w Stanach Zjednoczonych. Obie uczelnie podpisały w tej sprawie porozumienie.

Łódź: umowa o współpracy z amerykańską uczelnią
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Najważniejszym celem współpracy będzie realizacja wspólnych projektów naukowych wybranych grup badawczych z obu uniwersytetów. Obie uczelnie będą również miały możliwość wspólnego aplikowania o granty międzynarodowe. W ramach współpracy planowana jest również wymiana naukowców i nauczycieli akademickich, a także wyjazdy szkoleniowo-specjalizacyjne.

Podpisana umowa o współpracy ma na razie obowiązywać przez 5 lat. Rektor Uniwersytetu Medycznego, prof. Paweł Górski nie wyklucza jej przedłużenia. Poinformował jednocześnie, że trwają rozmowy w sprawie nawiązania współpracy z trzema kolejnymi, znanymi uczelniami, tym razem z Europy - podaje PAP Nauka w Polsce.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce. Powstał w październiku 2002 r. w wyniku połączenia Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Więcej: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum