Łódź: uczelnie podpisały porozumienie z PAIiIZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2010 18:08

Trzy największe łódzkie uczelnie - Politechnika, Uniwersytet i Uniwersytet Medyczny - będą współpracować z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Łódź: uczelnie podpisały porozumienie z PAIiIZ
W ramach współpracy przedstawiciele PAIiIZ prowadzić będą wykłady na uczelniach, a studenci odbywać staże w Agencji. W czwartek (18 listopada) porozumienie o współpracy podpisali: prezes PAIiIZ, rektorzy trzech uczelni i prezydent miasta.

Łódzkie uczelnie są pierwszymi spoza Warszawy, z którymi Agencja zdecydowała się podjąć taką współpracę. W ten sposób chce ona w szerszym stopniu promować osiągnięcia polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Prezes PAIiIZ Sławomir Majman podkreślił, że Łódź mieści się w pierwszej trójce aglomeracji miejskich, do których w ciągu ostatnich dwóch lat najbardziej intensywnie napływają inwestycje zagraniczn.

Współpraca z uczelniami przewiduje m.in. wykłady otwarte na łódzkich uczelniach prowadzone przez przedstawicieli Agencji, cykl warsztatów dla zainteresowanych studentów UŁ, PŁ i UM kończących się uzyskaniem certyfikatu PAIiIZ. Planuje się także udostępnienie przedstawicielom PAIiIZ godzin dydaktycznych w ramach zajęć prowadzonych na poszczególnych kierunkach uczelni oraz organizację staży w Agencji dla studentów łódzkich uczelni.

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Paweł Górski podkreślił, że wyższe uczelnie warto pokazywać światu: – To jest przekształcana w Łódź akademicką dawna Łódź przemysłowa – stwierdził rektor.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum