Łódź: szkoła dla niepełnosprawnych im. Marii Kaczyńskiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2010 14:32

Szkoła dla dzieci niepełnosprawnych Fundacji Jaś i Małgosia w Łodzi chce przyjąć imię żony prezydenta Marii Kaczyńskiej.

Tomasz Michałowicz z Fundacji powiedział, że to decyzja bardzo emocjonalna przedstawicieli fundacji i rodziców niepełnosprawnych dzieci. Podkreślił, że Maria Kaczyńska zawsze była po stronie słabszych i kochała dzieci.

– Rodzice dzieci niepełnosprawnych mają do niej ogromny szacunek. Szczególnie matki naszych dzieci, często samotne kobiety, bardzo się z nią utożsamiały i zawsze czuły, że ona jest po ich stronie. Ta tragiczna śmierć dodała temu uczuciu siły – powiedział Michałowicz.

Po okresie żałoby Fundacja wystąpi za pośrednictwem Kancelarii Prezydenta z prośbą w tej sprawie do rodziny Marii Kaczyńskiej.

Szkoła dla dzieci niepełnosprawnych Fundacji „Jaś i Małgosia“ powstała w Łodzi trzy lata temu. Bezpłatnie uczy się w niej obecnie 40 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Są wśród nich dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym i zespołem Taybiego-Rubinsteina. Szkoła nie ma jeszcze patrona.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum