Łódź: sukces studentów UM, ponad 700 tys. zł na badania

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2013 09:49

W gronie tegorocznych laureatów Diamentowych Grantów znalazło się czworo studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Otrzymali oni wsparcie w wysokości 700 tys. zł.

Łódź: sukces studentów UM, ponad 700 tys. zł na badania
Studenci Marcin Braun, Dawid Miśkowiec, Michał Podgórski oraz Bartłomiej Tomasik przez najbliższe lata będą pracować nad nowatorskimi projektami, na które otrzymali wsparcie finansowe przekraczające łącznie 700 tys. zł.
 
Dzięki nim Uniwersytet Medyczny w Łodzi zdobył najwięcej Diamentowych Grantów w regionie (jeden grant trafił na Politechnikę Łódzką) oraz, co szczególnie warte podkreślenia,najwięcej wśród wszystkich uczelni medycznych w Polsce, wyprzedzając m.in. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Tegoroczni laureaci dołączyli do Anny Baranowskiej-Jaźwieckiej oraz Michała Bieńkowskiego, dwójki studentów łódzkiego UM, którzy otrzymali Diamentowe Granty w pierwszej edycji konkursu.
 
W drugiej edycji Ministerstwo wyróżniło 89 wniosków, przeznaczając na ich finansowanie ponad 16,4 mln złotych. Wśród nich znalazło się 35 projektów z obszaru nauk ścisłych i technicznych, 28 z obszaru nauk humanistycznych i społecznych oraz 26 z obszaru nauk przyrodniczych i medycznych.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum