Łódź: są jeszcze miejsca na Uniwersytecie Medycznym

Autor: RZ • • 04 sierpnia 2009 11:23

Ruszył drugi nabór na studia stacjonarne i wieczorowe na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Są jeszcze miejsca na pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym, położnictwie i kosmetologii.

Decyzja o drugim naborze wyniknęła m.in. z niewystarczającej liczby kandydatów o odpowiednim poziomie punktowym uznawanym przez uczelnie, jako minimalne dla poszczególnych kierunków.

W przypadku studiów stacjonarnych do 23 sierpnia br. dokumenty można jeszcze składać na kierunki (w nawiasach minimalny próg punktów): biotechnologia - specj. obrazowanie medyczne i radioterapia (72), pielęgniarstwo (50), ratownictwo medyczne (60), zdrowie publiczne (60), socjologia (86).

Tzw. drugi nabór (również do 23.08.2009) dotyczy też jednolitych studiów magisterskich w trybie wieczorowym na kierunkach: lekarski na Wydziale Lekarskim (210) oraz farmacja (110).

Do 13 września br. trwać będzie także rekrutacja na studia wieczorowe: biotechnologię - specj. obrazowanie medyczne i radioterapia, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. Decyzje o drugim naborze w tym przypadku wyniknęły z przedłużającego się do września na tych kierunkach naboru na studia stacjonarne, a tym samym małego zainteresowania kierunkami.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przyjmuje też dokumenty rekrutacyjne na stacjonarne studia I stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo - tzw. pomostowe, oraz zaoczne: kosmetologię, socjologię, ratownictwo medyczne oraz techniki dentystyczne.

Na przyszłych studentów czekają też indeksy na studiach II stopnia. Rekrutacja (rejestracja on-line, dokonywanie opłat rekrutacyjnych) trwa do 23.08.2009. Więcej informacji na www.umed.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum