Łódź: prezydent zainaugurował rok akademicki uczelni medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2014 12:03

Praca i kariera - także w medycynie - są elementem realizacji ambicji i potrzeb narodu - mówił w piątek (10 października) prezydent Bronisław Komorowski w Łodzi podczas centralnej inauguracji roku akademickiego uczelni medycznych.

Łódź: prezydent zainaugurował rok akademicki uczelni medycznych

W inauguracji wzięli udział rektorzy uczelni medycznych z całego kraju. Prezydent na ich ręce złożył gratulacje dla wszystkich studentów, rozpoczynających naukę na pierwszym roku studiów. - Nasz indywidualny los, nasza praca i wysiłek, kariera - także medyczna - składają się na cząstkę realizacji ambicji i potrzeb wielkiej wspólnoty narodowej - powiedział Komorowski.

W czasie uroczystości najlepsi studenci odebrali symboliczne indeksy. W tym roku łódzki Uniwersytet Medyczny przyjął prawie 2900 spośród 20 tys. kandydatów ubiegających się o miejsce na uczelni.

Rok akademicki polskich uczelni medycznych po raz pierwszy zainaugurowany został w Auli 1000 - obiekcie należącym do uroczyście otwartego zaledwie godzinę wcześniej w piątek centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum