Łódź: nowa siedziba wydziału pielęgniarstwa UM

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 02 września 2009 14:41

Rok akademicki 2009/2010 Wydział Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpocznie w nowej siedzibie.

Łódź: nowa siedziba wydziału pielęgniarstwa UM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mieścić się będzie się przy ul. Narutowicza 58, w sąsiedztwie Collegium Anatomicum. Oprócz dogodnej lokalizacji za nową siedzibą przemawia także jej wielkość, możliwości adaptacyjne oraz fakt, iż budynek pozostanie do wyłącznej dyspozycji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – informuje uczelnia w komunikacie.

Warunki w dotychczasowej siedzibie pozostawiały wiele do życzenia. Z pomocą w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji przyszedł uczelni marszałek woj. łódzkiego, Włodzimierz Fisiak, który pomógł w przekazaniu nowego lokum.

Od 1 października ok. 1300 studentów będzie miało do dyspozycji 3258 m2, boisko oraz niewielki parking. Dotychczas przy ul. Narutowicza 58 mieściła się Szkoła Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych, co było sporym atutem tej lokalizacji. Przystosowany do celów naukowo-dydaktycznych budynek nie wymagał kosztownych i długotrwałych remontów.

Trwające obecnie drobne prace remontowe mają zostać wkrótce zakończone, aby wydział zdążył z przeprowadzką przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum