Łódź: nagroda dla biotechnologii na PŁ za poprawę jakości kształcenia

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2013 17:56

Kierunek biotechnologia na Politechnice Łódzkiej znalazł się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym wybrano kierunki studiów najlepiej radzące sobie z wprowadzaniem "systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji".

Łódź: nagroda dla biotechnologii na PŁ za poprawę jakości kształcenia

Biotechnologia na inżynierskich studiach pierwszego stopnia, prowadzona na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, znalazła się na czwartej pozycji wśród 13 najwyżej ocenionych kierunków o profilu ogólnoakademickim. Do konkursu zgłoszono 185 wniosków o dofinansowanie kierunków o tym profilu. Ministerstwo nagrodziło także 13 kierunków o profilu praktycznym - informuje Dziennik Łódzki.

Uznanie powołanej przez ministerstwo komisji konkursowej uzyskał nowy program kształcenia na kierunku biotechnologia, wprowadzony w ubiegłym roku akademickim, a realizowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Nagrodą w ministerialnym konkursie jest przyznanie wydziałowi dofinansowania w kwocie miliona złotych, które zostanie przeznaczone na dalszą poprawę jakości kształcenia inżynierów biotechnologów, w tym na wyposażenie laboratoriów dydaktycznych w sprzęt i odczynniki.

Więcej:  http://www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum