Łódź: lekarze rodzinni zapraszają na seminarium

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2009 12:05

Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce jest organizatorem konferencji

To międzynarodowe spotkanie ekspertów (prowadzone będzie w języku angielskim) z Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest projektem dofinansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Celem seminarium jest zgromadzenie ekspertów i dyskusja o odnoszących się do opieki zdrowotnej społecznych uwarunkowaniach zdrowia u osób o jednakowych potrzebach, z perspektywy gospodarstwa domowego, przy użyciu strategii w ramach osiągalnego dostępu do opieki podstawowej i specjalistycznej.

Od 20 lat w Europie toczy się dyskusja o równości zdrowia w kontekście jego społecznych uwarunkowań. Debata inspirowana na forum Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na początku lat 90. XX w. przez prof. Margaret Whitehead, podsumowana została niedawno w raporcie Globalnej Komisji ds. Społecznych Uwarunkowań Zdrowia lorda Marmota i raportach WHO „Levelling up” współautorstwa prof. Whitehead.

W Polsce o zmniejszeniu różnic społecznych i terytorialnych w stanie zdrowia populacji mówi cel strategiczny 8. Narodowego Programu Zdrowia  na lata 2007-2015. Do równości zdrowia w swoim stanowisku z kwietnia 2009 r. odniosło się także Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

W łódzkim seminarium wezmą udział m.in. prof. Whitehead, prof. Westin i dyrektor Biura WHO w Warszawie Paulina Miśkiewicz, przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także goście z Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Więcej o seminarium: http://www.umed.lodz.pl/pl/?dir=akt&mn=tresc-konf&txt=155

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum