Łódź: kurs na wolontariuszy hospicyjnych Caritas

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2020 11:41

Hospicjum Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Udział w zajęciach mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat. Kurs rozpoczyna się we wtorek 14 stycznia - poinformował PAP rzecznik łódzkiego Caritas Tomasz Kopytowski.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Kopytowski przypomina, że będzie już to 23. edycja kursu "Podstawy pracy wolontariusza hospicyjnego". Jak wyjaśnił, zajęcia obejmują ogólną wiedzę na temat wolontariatu, zagadnień opieki hospicyjnej, organizacji opieki nad chorym przewlekle, aspektów psychologicznych i duchowych choroby, umierania i żałoby, a także przygotowuje praktycznie do pielęgnacji osób przewlekle, bądź nieuleczalnie chorych.

Rzecznik zachęca do udziału w kursie osoby, które chciałyby pomagać najbardziej potrzebującym i zapewnia, że na zajęciach przyszły wolontariusz będzie mógł nauczyć się podstaw pielęgnacji chorych, towarzyszenia im w chorobie i właściwego wspierania takich osób.

Kurs obejmuje ćwiczenia praktyczne, zajęcia teoretyczne i warsztatowe. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 14 stycznia i odbywać się będą w kolejne wtorki w siedzibie Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111. Udział w nich mogą wziąć osoby, które mają ukończone 18 lat. Zapisy oraz bliższe informacje są w biurze Hospicjum domowego Caritas: Łódź, ul. Zgierska 121, tel.: 42 636 24 08 lub 607 617 090, e-mail: hospicjum.caritas@toya.net.pl.

Kopytowski przypomniał, że Hospicjum Caritas Archidiecezji Łódzkiej już od 1995 roku prowadzi kurs podstawowy dla osób chętnych do zaangażowania się w wolontariat hospicyjny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 1200 osób, a co czwarta została wolontariuszem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum