Łódź: ilu kandydatów zgłosiło się na Uniwersytet Medyczny?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2017 12:01

Trzy największe uczelnie w Łódzkiem  - w tym Uniwersytet Medyczny w Łodzi - zakończyły już zbieranie zgłoszeń w głównym etapie naboru na bezpłatne studia. Dotąd znana była tylko liczba zgłoszeń, ale jedna osoba aplikuje często na kilka kierunków. Teraz po raz pierwszy udało się ustalić, ile kandydatów podejmuje próbę zdobycia jednego miejsca.

Łódź: ilu kandydatów zgłosiło się na Uniwersytet Medyczny?
Zgłoszeń od chętnych było 19 tys. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Wcześniej uczelnie informowały jedynie o łącznej liczbie zgłoszeń na swoje kierunki. Tymczasem jeden kandydat, rekrutując się na daną uczelnię, często podejmuje decyzję o wysłaniu kilku zgłoszeń - na jej różne kierunki.

Uniwersytet Medyczny poinformował najpierw (12 lipca) o liczbie zgłoszeń na najbardziej atrakcyjną (ale nie całą) ofertę uczelni: czyli na wszystkie kierunki stacjonarne studiów jednolitych magisterskich (w tym lekarskie i stomatologiczne) oraz na techniki dentystyczne pierwszego stopnia - ogółem 1136 miejsc.

Zgłoszeń od chętnych było 19 tys., w tym ponad 14 tys. opłaconych. Na UM kandydat wnosi oddzielną opłatę za każdy z kierunków, na który się zgłasza - informuje Dziennik Łódzki. 

W czwartek (20 lipca) Joanna Orłowska, rzeczniczka uczelni, doprecyzowała, że zgłoszenia pochodziły od 7360 kandydatów (pół tysiąca więcej niż przed rokiem). Orłowska przypomniała też o kolejnej ważnej okoliczności towarzyszącej rekrutacji - te same osoby mogą zgłaszać się nie tylko na różne kierunki na jednej uczelni, ale także, często w przypadku szkolnictwa medycznego, rekrutują się na uczelnie w kilku miastach.

Najtrudniej będzie dostać na stomatologię - zarejestrowano ok. 20 zgłoszeń przypadających na jedno miejsce.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum