×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: 361 absolwentów wydziału wojskowo-lekarskiego odebrało dyplomy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia23 stycznia 2016 09:55

W uroczystościach wręczenia dyplomów studentom kierunku lekarskiego i fizjoterapii wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w piątek (22 stycznia) wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Łódź: 361 absolwentów wydziału wojskowo-lekarskiego odebrało dyplomy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Wyborcza, uroczystości w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczął prof. Paweł Górski, rektor uczelni. W inauguracyjnym przemówieniu podkreślił, że przed osobami kończącymi wydział wojskowo-lekarski stoją wyjątkowe zadania społeczne.

Minister zdrowia zaznaczył, że oprócz profesjonalnego wykonywania zawodu, doskonalenia umiejętności kontaktu z pacjentem, w pracy w służbie zdrowia ważne są wartości etyczne.

- Nie możemy dać się zapędzić w system ochrony zdrowia, w którym gubią się pacjenci. Nie możemy traktować naszej pracy jako procedur wobec usługobiorców. Czynności wykonywanych w ramach kontraktu w określonym limicie. To język zupełnie obcy etosowi zawodów medycznych - mówił Konstanty Radziwiłł.

Uroczystości zakończyło wręczenie dyplomów 361 absolwentom kierunków lekarskiego i fizjoterapii wydziału wojskowo-lekarskiego UM. Pięciu podchorążych kierunku lekarskiego odebrało nominacje oficerskie na stopień podporucznika przyjmując status lekarza-oficera.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze